Stanová hala – šířka do 15 m

Nejmenší stanová hala

Využití stanové haly
Trvalé či dočasné skladovací prostory, kulturní akce, sportovní akce apod.

Základní rozměry stanové haly (šířka × délka):

 • 10×5 m

 • ​12,5×5 m

 • 15×5 m
rozmery-skladove-haly-10-15m.jpg

Délku stanové haly je možné prodlužovat v násobcích 5 m.

Příklad: 10×5, 10×10, 10×15, 10×20, 10×30 m nebo 15×5, 15×10, 15×15, 15×30 m atd., v závislosti na počtu zakoupených modulů.

Standardní boční výška stanové haly: 2,5 m. Max. boční výška stanové haly: 5 m

Materiál

K výrobě stanových hal se používají speciální eloxované profily slitiny hliníku a povrchově upravené ocelové spojky (žárové zinkování - dle DIN 17615 a DIN 18800), což dodává stanům nejen luxusní vzhled, ale také zaručuje výrazně delší životnost jednotlivých dílů. Opláštění je vyrobeno z PVC tkaniny gramáže 640-900 g/m , 100% nepromokavé, světlopropustné, se sníženou hořlavostí (dle DIN 4102 B1) rakouského výrobce SATTLER, díky čemuž je minimalizováno opotřebení i při částém užívání.

Možnosti opláštění stanových hal

Plachty mohou být půlené (jako vchody - rozhrnovací), s okny, otvory na topení, popruhy na zavěšení reklamních bannerů, kompletně průhledné, průsvitné nebo naopak neprůsvitné.

Stanová hala může být na přání vybavena posuvnými vraty, dveřmi, dřevěnou podlahou, topením, osvětlením, nábytkem atp.

Čelní a boční plachty mohou být nahrazeny trapézovým pozinkovaným plechem T35 s lakoplastovou úpravou, sendvičovými panely, ABS deskami nebo skleněnou výplní. Tento typ opláštění je často využíván pro zvýšené zabezpečení skladovaného zboží.

Plachty lze libovolným způsobem potisknout. Rádi vám ZDARMA zpracujeme grafický návrh dle vaší představy.

Naše výhody

 • rychlá a snadná montáž stanu - snadné přemístění
 • násobkový systém - snadné prodloužení nebo zkrácení délky stanu
 • drážkový systém konstrukce bez použití uvazovacích gum
 • kompletně rozebíratelný – malé nároky na skladovací prostor
 • dokonalé vypnutí plachet bez průvěsů – používáme zátěže a upínací pásy
 • jištění spojek konstrukce pomocí závlaček
 • pro dočasnou stavbu do 3 let stačí jen ohlášení nebo územní souhlas
 • stanové haly na míru Vašim potřebám
 • záruka 3 roky na ALU konstrukci.

Provozní podmínky stanové haly
Garantujeme provozování stanových hal do rychlosti větru 72 km/hod (tzn. čerstvý vichr) v závislosti na způsobu kotvení a typu podkladu.

Standardní stanové haly dodáváme se základním sněhovým zatížením. Při celoročním provozu stanové haly však doporučujeme vždy přihlédnout ke sněhovým podmínkám v místě montáže skladové haly a investovat do doporučeného sněhového zatížení dle sněhových map. V zimě je nutné vyšší vrstvu sněhu ze střechy stanové haly mechanicky odstraňovat nebo stan pod střechou temperovat na minimální teplotu 12 st. C.

Nabízíme i speciálně upravené zátěžové stanové haly se zvýšenou odolností proti větru a zatížení sněhem (až 1,5 kN/m). Nabízíme rovněž i skladové haly s nafukovací střechou, do které je vháněn vzduch výkonným kompresorem a nafukování střechy tak zajistí odstraňování sněhu ze střechy stanové haly.