Zastřešíme spoustu vašich akcí

  Stany, které prodáváme, také sami používáme.

Jak poznat kvalitní párty stan?

MORAVIA PROPAG, s.r.o. nabízí neucelenější nabídku kvalitních párty stanů, nůžkových stanů, skladovacích hal, reklamních stanů, koňských jízdáren, přístřešků, slunečníků, reklamních předmětů, pergol a markýz, včetně atypických stanových zastřešení na míru dle přání zákazníka.

Od roku 2019 spolupracujeme i s renomovaným německým výrobcem párty stanů a lehkých skladových hal takže umíme vyhovět i náročnějším zákazníkům.

Poskytujeme v Brně a okolí také rychlé řešení pronájmu kvalitních párty stanů, pronájmů podlah,  pronájmů stolů a lavic tzv. pivních setů a ostatního vybavení do párty stanů. Zajišťujeme služby jako strojové čištění PVC plachet, ozvučení, osvětlení, topení, catering - realizujeme kompletní akce na klíč.

Jak poznat kvalitní párty stan?

Kotvení párty stanů

Nesprávně ukotvený stan = velké riziko způsobených škod ať už na majetku nebo na zdraví osob pohybujících se v jeho blízkosti.

Párty stany se kotví do země na 80 cm dlouhé železné hřeby zatlučené do ocelové patky stanu, dle norem ČSN EN 13782 Dočasné konstrukce - Stany - bezpečnost. V případě pevného povrchu - betonu je možno použít ke kotvení párty stanu závitové tyče + chemickou maltu nebo kvalitní pevnostní ocelovou kotvu utaženou šroubem.

Nouzově se běžně v praxi používají na pevném povrchu 1000 l nádrže s vodou, ke kterým se stan řádně přichytí zátěžovou kurtnou s vysokým zatížením v tahu, při tomto způsobu ukotvení párty stanu je však nutné upozornit klienta na zvýšené riziko v případě silného vichru a měly by být provedeny zatěžkávací zkoušky, které však v praxi žádná z firem nabízející pronájmy párty stanů kvůli finanční a časové náročnosti nedělá.

Používání 20-30 kg betonů či volně ložených obrubníků ke stojnám stanu, které stále používají některé firmy je dle našeho názoru hazardem - sami jsme se o tom dostatečně poučili v praxi.

Kotvení velkých stanů není proto radno podcenit a pro bezpečné ukotvení stanu je nutné VŽDY udělat maximum !

Kotvení párty stanů

Závlačky spojek

Spojky konstrukce párty stanu jsou zajištěny pomocí čepů se závlačkou nebo pomocí kvalitních šroubů s matkou a podložkou. U spojek na horní části konstrukce je na jedné straně spojky mírně zahnutý háček a na druhé háček rovný s dírou pro závlačku. I při silném větru spojka pevně drží a nevypadne.
Závlačky spojek

Vypnutí střešní plachty kurtnou-upínacím pásem

Používáme upínací pásy-kurtny pro dokonalejší vypnutí střešních plachet ke stojně stanu.

Vypnutí střešní plachty kurtnou-upínacím pásem

Ocelové zátěže volánu párty stanu

Používáme dutý ocelový profil, který je vsunut do sámku volánu střešní plachty a tím ji zatěžuje. Navíc je volán vypnut upínacím pásem-kurtnou k noze stanu. Oproti konkurenci používáme do plachet ocelové zátěže namísto lan a různých upevňovacích prvků a proto mají naše pártystany kvalitnější vypnutí střešních plachet.
Ocelové zátěže volánu párty stanu

Zavětrování ocelovými lany párty stanů

Stany jsou vybaveny křížovým zavětrováním, které je vyrobeno z ocelových lan na jedné straně s dotahovákem. U některých typů stanů lze použít i ocelový profil, kterým se docílí kompletně průchozího stanu ze všech stran.

Křížové zavětrování je v minimálně jednom 3 m nebo 5 m segmentu párty stanu vždy nutné. Zavětrování ocelovými křížovými lany totiž podstatně zvyšuje větrnou odolnost na 22,5 m/s a stabilitu stanové konstrukce.

Zavětrování ocelovými lany párty stanů

Zavěšení a upevnění plachet na párty stanu

Boční a čelní plachty jsou zavěšeny pomocí kedrů nebo jezdců, které se jednoduše nasouvají do drážek profilu. Toto provedení umožňuje rychlejší montáž pártystanu a navíc působí moderně a esteticky.

Nepoužíváme žádné gumy, lanka a karabinky, pouze provedení horního zavěšení u menších párty stanů typu pagoda je pomocí železných kroužků, které se posouvají po horní tyči.

Zavěšení a upevnění plachet na párty stanu

Spodní tyče pro pevnější vypnutí plachet

Spodní tyče párty stanu vám vymezí přesný rozměr na rozmístění stojen konstrukce. Tyče také slouží k dokonalému vypnutí bočních a čelních plachet, které vám při silném větru nevlají.

K propojení čelních spodních tyčí se stojnou párty stanu poslouží drobné ocelové spojky tzv. lízátka, která se zajistí závlačkou či matkou.

Spodní tyče pro pevnější vypnutí plachet

Odolnost střešní konstrukce vůči sněhu

Dle našich dlouholetých zkušeností doporučujeme párty stany pro celoroční provoz vybavit VŽDY zvýšenou sněhovou zátěží dle platných norem v souladu se sněhovou mapou místa montáže. Stan se pak stává podstatně bezpečnějším a odolnějším a klienti pak nemusí neprodleně řešit operativní odstranění sněhu hned jak začne nečekaně sněžit.

Přestože je stan vybaven zvýšeným sněhovým zatížení doporučujeme vyšší vrstvy sněhu odstraňovat mechanicky nebo stan dočasně temperovat do doby než sníh ze střechy samovolně sjede a nepřetěžovat tak střešní plachty. Odstraněním přebytečného sněhu se totiž výrazně prodlouží životnost PVC plachet.


Jakou sněhovou zátěž zvolit právě pro vaši oblast ?

Mapa zatížení sněhem na zemi - digitální sněhová mapa České republiky.
Odolnost střešní konstrukce vůči sněhu